Açılış!
2019-02-02 20:58:20
Selam.

10 Kasım 2016'da başlattığımız Just macerası, öncelikle web tabanlı bir oyun taslağı olarak geliştirilmeye başlanıp günümüzdeki haline gelene kadar defalarca revizyona uğradı. Bu yolda çok ter döktük, çok değişiklik yaptık ve sayısız da insandan hem destek hem katkı aldık. Yenilikçi bir oyun modu ve gerçek son kale olarak değerlendirilebilecek bir platform olarak hizmet vermek tek amacımızdı ve artık oyuncuların da katılacağı bölüme ulaştığımızı düşünüyoruz.

Just Roleplay, 16 Şubat 2019 saat 20:00'da açılacak ve umarız ki -nükleer savaş falan çıkmadığı sürece- bir daha da kapanmayacak.

Açılış günü özel bir oyun içi rol etkinliğimiz, oyun içi (IC) canlı bir radyo yayınımız ve Twitch yayınımız olacak. Açılışa katılamayacak olsanız bile bu yayınları takip ederek en azından kalbinizi bizimle tutabilirsiniz.

Forumu ise 6 Şubat 2019 günü tekrar sizlerin kullanımına tekrar açacağız.

Sunucuda görüşmek üzere!
Calabresi
Birden Fazla Karakter İsmi Kullanımı hk.
2019-01-31 21:50:00
Merhaba Just Roleplay üyeleri. Bildiğiniz gibi her alanda yenilikler getirmeye çalışıp, SA-MP platformu içerisinde hiç görülmemiş bir roleplay zevki yaratmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Birden fazla karakter ismi kullanımı kulağa garip geliyor, değil mi? Ayrıca aranızda SA-MP'ın altyapısı sebebiyle bunun direkt olarak mümkün olmadığını bilenlerde elbette olacaktır. Ancak evet, birden fazla karakter ismi sunucuda yer alabilecek. Örnek olarak iki tane Kenneth Nordberg, Anthony Calabresi sunucuda aynı anda kayıtlı olabilecek ve aynı anda sunucuda bulunabilecekler.

Ancak sistemin suistimal edilebilirliğinin farkındayız, bunun içinde karakter oluşturma ekranında bir takım değişikliklere gittik.

Karakter oluşturma ekranı değişikliği
Karakter oluştururken, eğer şehirde bulunan bir karakter oluşturmak istiyorsanız, orada size maalesef engel olmak zorunda kalacağız. Bu durumda yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Forum üzerinde başvuru kısmında, isim kullanım talebi formu doldurarak ekip üyeleri tarafından talebinizin yanıtlanmasını beklemek. Ancak unutmayın ki, ekip üyelerinin kullandığı karakterler direkt olarak özel kapsüllerde şifrelenerek kullanıma kapatılmıştır.

Hey, karakterimin başka birisi tarafından kullanılmasını istemiyorum!
Elbette bunun içinde bir takım çalışmalarımız oldu. Bağış panelinden yapacağınız bağış karşılığında belirttiğiniz karakter adının sadece size açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Karakterinizin yasaklanma yada değiştirilme durumunda aktarım sağlanmayacağı, tek bir karaktere özel olacağını hatırlatmakta fayda var.


51. Bölgeden,
Paix
Paix
İkinci Beta Süreci
2018-10-28 19:07:47
Herkese selamlar.

2017'nin son çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz beta test üzerinden uzunca bir süre geçti ve bu süreç içerisinde çok fazla revizyon yapıp, bambaşka bir oyun deneyimi sunacak olan bir oyun modu hazırladık.

Önceki web tabanlı oyun deneyimini tamamen sonradan eklenmek üzere devre dışı bırakıp, tüm imkanları oyun içerisinde sağlayacak olan bahsettiğimiz revizyonlara uğramış Just modu için tekrardan beta test sürecini başlatma zamanı geldi. Bu sürece katılmak isteyen oyuncuların başvurularını önümüzdeki hafta boyunca kabul edip, sonraki hafta beta test aşamasını başlatmak istiyoruz.

Beta süreci boyunca sunucu sürekli açık olacak ve beta oyuncuları tüm Just Roleplay deneyimine erişebiliyor olacaklar. Bu oyunculardan beklentilerimiz şunlar olacak;  • Sunucuya giriş anından itibaren, nasıl bir oyun deneyimlediklerini not etmeleri ve bu deneyimlerini bizimle paylaşmaları.
  • Bulabildikleri tüm hile veya eklenti programlarını yükleyip, Just üzerinde bu hile veya diğer eklentilerin testlerini yapmaları.
  • Rastladıkları tüm hataları bizlere bildirmeleri.
  • Tüm eksik sistem tanıtımı ve yazılabilecek ek materyal fikirlerini bizlere bildirmeleri.
  • Bu süreci ve deneyimlerini beta oyuncuları dışındaki oyuncularla paylaşmamaları.Beta sürecine katılan oyuncular; Discord sunucusu üzerinde sunucu açıldıktan sonra da kalacak olan bir rol (Beta Oyuncusu) alacak, oluşturacakları tüm karakterlerde özel bir başarım ("Evrenin yaratılışına şahit oldum…") kazanacak, oyuna ekleyeceğimiz bazı özel IC sırlar (easter egg!) ile ilgili ipuçlarına erişecek ve özel Discord kanallarına erişim sağlayabiliyor olacaklar.

Başvuru yapmak için yapmanız gerekenler çok basit; Discord sunucusu üzerinde herhangi bir yönetici veya oyun yetkilisine mesaj atarak beta sürecine katılmak istediğinizi belirtip sizlere yöneltilecek bazı soruları cevaplamak.

Eğlenceli bir beta dönemi geçirmek dileğiyle.
Calabresi
Forum Aktif!
2018-08-21 13:13:25
Selamlar.

Forumlar üzerinde yaptığımız altyapı çalışmaları sona erdi ve oyunculara açık hale getirildi. Yeni forumlara erişimi forum.just-roleplay.com adresinden sağlayabilirsiniz.

Eski forum sistemimize geri döndüğümüz için eski hesaplarınız aynı şekilde aktarıldı. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, "Şifremi Unuttum" seçeneğini kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bizi takipte kalın.
Calabresi
Altyapı Çalışmaları
2018-08-10 20:15:57
Selam,

Sizlerden aldığımız geri dönüşler doğrultusunda forum üzerinde altyapı çalışmasına gitmeye ve eski Just forum tarzına dönmeye ekip olarak karar verdik. Aynı zamanda forum üzerindeki eksiklikleri tamamlayacak bu altyapı çalışması 20 Ağustos 2018 günü son bulacak olup, sizlere yepyeni bir forum ve panel hizmeti sunabilmeyi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda, forumumuz 20 Ağustos 2018 tarihine kadar bakım modunda kalacaktır.

Discord üzerinden sizlerle ekran görüntüleri ve son durum güncellemeleri paylaşıyor olacağız, bizi takipte kalın.

Anlayışınız ve bekleyişiniz için teşekkür ederiz!
Calabresi
Giriş Yap
Şifrenizi mi unuttunuz? Kayıt Ol